Marka
i logo

Wspieramy naszych klientów w skutecznej ochronie prawnej marki. Wierzymy, że na sukces w tej dziedzinie składają się dwa elementy: analiza prawna poprzedzająca wprowadzenie oznaczenia na rynek i jego rejestracja we właściwym urzędzie. Wszystko to podbudowane siatką prawidłowo skonstruowanych umów oraz doświadczeniem w prowadzeniu sporów.

 

Jesteśmy twórcą unikalnej usługi prawnej Brandstorm. W jej ramach na spotkaniu z klientem, oceniamy listę propozycji oznaczeń pod kątem ryzyk prawnych. Jest to efektywne narzędzie wspierające prace agencji brandingowych i zespołów rozwijających marki własne. Jej wykorzystanie pozwala w ciągu kilku spotkań przeanalizować kilkadziesiąt propozycji nowych marek.

 

Aby chronić interesy klientów w przypadkach braku rejestracji, wykorzystujemy przepisy prawa autorskiego i prawa zwalczania nieuczciwej konkurencji.

 

Nasze procesy szczególnie dobrze sprawdzają się w zarządzaniu dużymi portfelami praw własności intelektualnej. Prowadzimy też sprawy o międzynarodowym charakterze.

Partner kierujący praktyką

Bartosz Fert

Rzecznik patentowy, zawodowy pełnomocnik EUIPO, prawnik

 

+48 783 301 892
bartosz.fert@fjw.pl

Oferujemy pełen zakres usług związanych z prawną ochroną marki, w tym:

  • Analizy prawne obejmujące między innymi:
    • ocenę legalności używania marki
    • ocenę zdolności rejestrowej marki
    • audyty w zakresie praw własności intelektualnej
    • ocenę renomy znaku towarowego