Iwona Jakubiak vel Wojtczak
Rzeczniczka patentowa, zawodowa pełnomocniczka EUIPO, prawniczka
Partnerka
Pobierz nowy e-book o wykazie towarów i usług dla znaków towarowych.
Rzeczniczka patentowa, zawodowa pełnomocniczka EUIPO, prawniczka
Partnerka
Rzecznik patentowy, zawodowy pełnomocnik EUIPO, prawnik
Partner
Europejski rzecznik patentowy (EQE), rzecznik patentowy, zawodowy pełnomocnik EUIPO, inżynier chemii
Partner
Europejski rzecznik patentowy, rzecznik patentowy, licencjat z chemii
Counsel
Rzecznik patentowy, zawodowy pełnomocnik EUIPO, prawnik, EQE Candidate
Associate
Rzeczniczka patentowa, zawodowa pełnomocniczka EUIPO, prawniczka
Associate
Rzecznik patentowy, zawodowy pełnomocnik EUIPO, inżynier elektrotechnik, EQE Candidate
Associate
Radczyni prawna, prawniczka
Associate
Radca prawny, prawnik
Associate
Prawnik, aplikant rzecznikowski
Associate
Rzeczniczka patentowa, radczyni prawna, prawniczka
Associate
Radca prawny, założyciel ULVE
Of counsel
Prawnik, aplikant radcowski
Junior Associate
Prawnik, aplikant rzecznikowski
Junior Associate
Aplikantka rzecznikowska, inżynierka mechatroniki, EQE Candidate
Junior Associate
Specjalistka ds. technicznych, inżynierka chemii
Prawniczka
Asystentka prawna
Asystent prawny
Asystentka, kreślarka
Office managerka
Starsza Asystentka administracji ds. księgowości
Asystentka administracji
Chief Diversity Officer (CDO)
Asystent administracji
IP administrator
Rzecznik patentowy, zawodowy pełnomocnik EUIPO, prawnik
Partner
Specjalizuje się w prawie ochrony własności intelektualnej. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu spraw rejestrowych i spornych przed Urzędem UE ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) w Alicante i Urzędem Patentowym RP (UPRP) w Warszawie. Praktykował też jako tłumacz techniczny języka angielskiego. Aktualnie skupia swoje zainteresowania zawodowe na procesie cywilnym – w tym zwłaszcza w sprawach patentów, znaków towarowych i wzorów przemysłowych. Posiada doświadczenie w reprezentowaniu przedsiębiorstw w sporach przed sądami własności intelektualnej oraz przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu.
Jako przewodniczący Komisji Handlu Międzynarodowego Stowarzyszenia Znaków Towarowych Wspólnot Europejskich (European Communities Trade Mark Association – ECTA) koordynuje pracę zespołu, którego rolą jest wspieranie Komisji Europejskiej w procesie negocjowania umów handlowych z krajami trzecimi, w zakresie praw własności intelektualnej.
Ekspert-arbiter sądu polubownego przy Międzynarodowych Targach Poznańskich. W ramach tej funkcji orzeka o naruszeniach praw własności intelektualnej w trakcie odbywających się w Poznaniu targów.
Pełni też funkcję wiceprzewodniczącego Sądu Dyscyplinarnego Polskiej Izby Rzeczników Patentowych – organu odpowiedzialnego za orzekanie o przewinieniach dyscyplinarnych członków samorządu rzecznikowskiego.
Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Podyplomowe Studium Prawa Autorskiego, Wydawniczego i Prasowego Uniwersytetu Jagiellońskiego, kurs własności intelektualnej i handlu zagranicznego w ramach International Business and Trade Summer Law Program waszyngtońskiej Columbus School of Law oraz kurs prawa autorskiego CopyrightX prowadzony przez Harvard Law School.
Związany z biurem kancelarii w Poznaniu.
Europejski rzecznik patentowy (EQE), rzecznik patentowy, zawodowy pełnomocnik EUIPO, inżynier chemii
Partner
Ukończył Politechnikę Łódzką ze stopniem magistra-inżyniera, ze specjalizacją inżynierską – chemia spożywcza. W 2018 roku z wynikiem pozytywnym złożył egzamin European Qualifying Examination (EQE) przed Europejskim Urzędem Patentowym w Monachium, tym samym uzyskując tytuł Europejskiego Rzecznika Patentowego.
Specjalizuje się w ochronie prawno-technicznej rozwiązań, zwłaszcza z dziedziny chemii, technologii żywności oraz mechaniki. Prowadzi postępowania przed Urzędem Patentowym RP, Europejskim Urzędem Patentowym (EPO) oraz Biurem Międzynarodowym Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO).
Członek Instytutu Profesjonalnych Przedstawicieli przed Europejskim Urzędem Patentowym (Institute of Professional Representatives before the European Patent Office – EPI).
Zarządza biurem kancelarii w Łodzi.
Europejski rzecznik patentowy, rzecznik patentowy, licencjat z chemii
Counsel
Absolwent wydziału chemicznego na Uniwersytecie Łódzkim, specjalność technologia chemiczna. Polski rzecznik patentowy od 1998 r., a od 2003 r. także Europejski Rzecznik Patentowy. Koncentruje się na postępowaniach patentowych, zwłaszcza z zakresu chemii, biochemii i farmacji.
Od wielu lat praktykuje jako rzecznik patentowy w Łodzi, zarządzając wcześniej kancelarią patentową Sójka & Wróblewscy. Związany jest z łódzkim biurem kancelarii.
michal.wroblewski@fjw.pl |
Radca prawny, założyciel ULVE
Of counsel
Tomasz posiada kilkunastoletnie doświadczenie w doradztwie prawno-podatkowym. Zdobywał je, pracując przez ponad 10 lat w departamencie podatkowym firmy z tzw. „wielkiej czwórki”, następnie pełniąc funkcję menadżera zespołu prawno-podatkowego w dużej polskiej firmie doradczej. Obsługiwał zarówno polskich, jak i zagranicznych przedsiębiorców oraz międzynarodowe korporacje. W portfolio klientów, którzy powierzali mu swoje sprawy, można znaleźć spółki z branży: lotniczej, cukrowniczej, informatycznej czy kosmetycznej.
Prelegent w trakcie licznych szkoleń i seminariów podatkowych. Autor artykułów o tematyce podatkowej. Aktywnie uczestniczy w konsultacjach projektów legislacyjnych z zakresu prawa podatkowego i gospodarczego. Związany z biurem w Poznaniu.
Rzecznik patentowy, inżynier elektronik
Counsel
Specjalizuje się w ochronie prawno-technicznej rozwiązań z zakresu elektroniki, telekomunikacji i informatyki. Menedżer badań naukowych i prac rozwojowych o wieloletnim doświadczeniu.
Polski koordynator kursu “Basic Training Course in European Patent Law” prowadzonego przez Center for International Intellectual Property Studies (CEIPI) Uniwersytetu w Strasburgu. Stypendysta programu Top 500 Innovators na Hass School of Business, University of California, Berkeley. Absolwent kierunku Elektronika i Telekomunikacja na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
Jest w trakcie uzyskiwania uprawnień Europejskiego Rzecznika Patentowego (zdane 4 z 5 części egzaminu EQE).
Jest twórcą platformy edukacyjnej eqelibrium.org oraz członkiem Krajowej Rady Rzeczników Patentowych Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.
Aplikantka rzecznikowska, prawniczka, inżynierka technologii chemicznej
Associate
Ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Technologię Chemiczną na Politechnice Poznańskiej.
Posiada doświadczenie w zakresie spraw dotyczących własności przemysłowej. Szczególną uwagę poświęca sprawom dotyczącym naruszeń patentów. Kształci się na aplikacji rzecznikowskiej.
Należała do Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA. Z ramienia stowarzyszenia brała udział m. in. w obradach komitetu ds. prawa patentowego WIPO w Genewie. Była zaangażowana w organizację projektów z zakresu prawa własności intelektualnej – letnich szkół prawa, konferencji oraz warsztatów. Związana z poznańskim biurem kancelarii patentowej.
Rzecznik patentowy, zawodowy pełnomocnik EUIPO, inżynier elektrotechnik, EQE Candidate
Associate
Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu elektrotechniki, a zwłaszcza przetworników elektromechanicznych. Posiada doświadczenie w przygotowywaniu opisów patentowych, przeprowadzaniu badań zdolności i czystości patentowej oraz badaniach stanu techniki.
Absolwent kierunku elektrotechnika na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej. Ukończył kurs „Basic Training Course in European Patent Law”, prowadzony przez Center for International Intellectual Property Studies (CEIPI) Uniwersytetu w Strasburgu.
Obecnie znajduje się w trakcie zdawania egzaminu głównego – European Qualifying Examination (EQE)–przed Europejskim Urzędem Patentowym. Współpracuje głównie z łódzkim biurem kancelarii Fert Jakubiak Wróblewski rzecznicy patentowi.
Asystentka, kreślarka
Odpowiedzialna za opracowywanie dokumentacji rysunkowej, wsparcie językowe oraz korektę tekstów.
Absolwentka Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz Instytutu Filologii Romańskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Stypendystka programu Erasmus na Uniwersytecie w Valladolid. Współpracuje z biurem w Łodzi i Poznaniu.
Office managerka
Odpowiedzialna za obsługę administracyjną kancelarii.
Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ze specjalnością zarządzania komunikacją w biznesie. Doświadczenie zdobywała pracując w wielu branżach – m.in. hotelarskiej i marketingowej. Kieruje poznańskim biurem kancelarii Fert Jakubiak Wróblewski rzecznicy patentowi.
Radczyni prawna, prawniczka
Associate
Specjalizuje się w zakresie polskiego i unijnego prawa własności intelektualnej. Doradza klientom w sprawach ochrony znaków towarowych i designu oraz w sprawach spornych.
Absolwentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 2024 roku wpisana na listę radców prawnych przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu.
Związana z poznańskim biurem kancelarii.
Aplikant rzecznikowski, prawnik
Junior Associate
Doświadczenie w sprawach z zakresu prawa autorskiego, prawa własności przemysłowej, zwalczania nieuczciwej konkurencji oraz prawa nowych technologii zdobywał we wiodących kancelariach prawnych.
Uczestnik Szkoły Prawa Własności Intelektualnej w Centrum Prawa Własności Intelektualnej im. H. Grocjusza oraz Kraków Intellectual Property Law Summer School organizowanej przez Uniwersytet Jagielloński we współpracy z WIPO.
Biegle posługuje się językiem angielskim.
Prawniczka
Asystentka prawna
Absolwentka prawa na Wydziale Finansów i Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Trzykrotnie nagrodzona stypendium Rektora dla najlepszych studentów. Równolegle kształci się w kierunku komunikacji i marketingu studiując Culture, Communiction and Globalization na Aalborg University w Danii.
Posługuje się językiem angielskim oraz francuskim. Związana jest z poznańskim biurem kancelarii.
Rzecznik patentowy, zawodowy pełnomocnik EUIPO, prawnik, EQE Candidate
Associate
Specjalizuje się w ochronie rozwiązań technicznych. Posiada doświadczenie w prowadzeniu postępowań spornych przed Urzędem Patentowym RP (UPRP) oraz przed sądami administracyjnymi, zarówno w sprawach patentowych, jak i znaków towarowych. Ponadto prowadzi postępowania zgłoszeniowe i rejestrowe znaków towarowych przed Urzędem Patentowym RP (UPRP), Urzędem Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) oraz Światową Organizacją Własności Intelektualnej (WIPO).
Związany z ochroną własności przemysłowej od 2010 roku. Wpisany na listę Rzeczników patentowych po zdanym z wyróżnieniem w 2016 roku egzaminie kwalifikacyjnym. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Doświadczenie zdobywał w wiodącej śląskiej kancelarii rzeczników patentowych. Dzisiaj współpracuje z głównie z łódzkim biurem kancelarii Fert Jakubiak Wróblewski rzecznicy patentowi; wspiera też zespół biura poznańskiego.
Radca prawny, prawnik
Associate
Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Finalista Turnieju Arbitrażowego organizowanego przez Krajową Izba Radców Prawnych w 2021 roku oraz międzynarodowego konkursu Games Industry Legal Challenge 2023. Od 2024 roku wpisany na listę radców prawnych przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu.
Specjalizuje się w zakresie polskiego i unijnego prawa własności intelektualnej. Doradza klientom w sprawach ochrony marki i designu oraz w sprawach spornych.
Biegle posługuje się językiem angielskim. Współpracuje z biurem kancelarii w Poznaniu.
Prawnik, aplikant rzecznikowski
Associate
Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie odbywa polską aplikację rzecznikowską. W ramach programu Erasmus uczestniczył w wymianie studenckiej na Universidade de Lisboa w Portugalii. Kilkukrotny stypendysta stypendium rektora UAM dla najlepszych studentów. Zdobywał doświadczenie w kancelarii radcowskiej i Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej.
Finalista międzynarodowego konkursu Games Industry Legal Challenge 2023 oraz laureat XI edycji ogólnopolskiego turnieju prawa własności intelektualnej IP Challenge. Wygłaszał referaty na ogólnopolskich konferencjach naukowych poświęconych zagadnieniom z zakresu prawa własności intelektualnej i nowych technologii.
Uczestnik Kraków Intellectual Property Law Summer School oraz XII i XIII edycji kursu IP Student. Członek Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA.
Włada biegle językiem angielskim. Posługuje się też językiem francuskim i niemieckim. Współpracuje z biurem kancelarii w Poznaniu.
Specjalistka ds. technicznych, inżynierka chemii
Absolwentka studiów inżynierskich na kierunku Chemia Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej ze specjalnością w syntezie organicznej i bioorganicznej. Wielokrotna stypendystka stypendium Rektora PŁ i UŁ dla najlepszych studentów. Studentka II roku Psychologii na Uniwersytecie Łódzkim.
Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu chemii, zwłaszcza chemii organicznej i bioorganicznej. Posiada doświadczenie w pracy nad badaniami zdolności i czystości patentowej oraz badaniach stanu techniki. Ukończyła szereg kursów organizowanych przez Europejski Urząd Patentowy. Biegle włada językiem angielskim.
Współpracuje z łódzkim biurem kancelarii.
Rzeczniczka patentowa, zawodowa pełnomocniczka EUIPO, prawniczka
Associate
Posiada doświadczenie w prowadzeniu spraw z zakresu prawa autorskiego, własności przemysłowej, nieuczciwej konkurencji, dóbr osobistych, ochrony know-how, transferu technologii, handlu elektronicznego (e-commerce), prawa konsumenckiego zdobyte w działach IP i IT renomowanych kancelarii międzynarodowych.
Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących postępowań spornych przed Urzędem Patentowym RP i Urzędem UE ds. Własności Intelektualnej (EUIPO), rejestracji znaków towarowych oraz wzorów przemysłowych, a także postępowaniach sądowych związanych z ochroną praw własności intelektualnej.
Jest adiunktem na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Prowadzi zajęcia dla studentów oraz słuchaczy studiów podyplomowych z zakresu prawa cywilnego oraz prawa własności intelektualnej. Posiada stopień doktora nauk społecznych w zakresie nauk prawnych, który uzyskała na podstawie obrony rozprawy doktorskiej pt. Wyłączenie odpowiedzialności cywilnoprawnej dostawców usług sieciowych za treści użytkowników. Jest autorką licznych publikacji naukowych z zakresu prawa cywilnego oraz prawa własności intelektualnej.
Ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jest także absolwentką studiów magisterskich na kierunku filologia angielska na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (studia magisterskie), Szkołę Letnią z zakresu Międzynarodowego Prawa Autorskiego w Instytucie Prawa Informacyjnego na Uniwersytecie w Amsterdamie, Studia podyplomowe z zakresu prawa autorskiego, prasowego i wydawniczego w Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, Studia podyplomowe Ochrona własności intelektualnej dla pracowników naukowych w Uniwersytecie Warszawskim oraz Studia podyplomowe z zakresu prawa medycznego w Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Odbyła staż podoktorski na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Związana jest z biurem w Poznaniu.
Starsza Asystentka administracji ds. księgowości
Weronika jest odpowiedzialna za obsługę administracyjną biura w Łodzi, a także kwestie rozliczeniowe kancelarii.
Absolwentka Politechniki Łódzkiej.
Doświadczenie w zakresie prowadzenia biura zdobyła pracując w branży IT oraz administracji państwowej.
Aplikant radcowski, prawnik
Junior Associate
Absolwent prawa na Uniwersytecie Łódzkim oraz aplikant radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi. W pracy magisterskiej zajmował się komercyjnym wykorzystaniem wizerunku postaci rzeczywistych oraz fikcyjnych.
W ramach programu Erasmus uczestniczył w wymianie studenckiej na Uniwersytecie w Kolonii. Był w fazie finałowej międzynarodowego konkursu Telders Moot Court oraz Games Industry Legal Challenge VI. Doświadczenie zdobywał w łódzkich kancelariach zajmujących się ochroną danych osobowych, prawem autorskim oraz znakami towarowymi. Współpracuje głównie z poznańskim biurem kancelarii, wspiera również zespół biura łódzkiego.
Biegle posługuje się językiem angielskim.
Aplikant rzecznikowski
Specjalista ds. technicznych
Specjalizuje się w zagadnieniach z wielu dziedzin techniki, m.in. nanotechnologii, spektroskopii optycznej, elektroniki oraz mechaniki. Posiada rozległe doświadczenie w przygotowywaniu opisów patentowych, przeprowadzaniu badań zdolności i czystości patentowej oraz badaniach stanu techniki.
Absolwent wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej, doktor chemii o specjalizacji nanotechnologia. Wieloletni manager ds. własności intelektualnej i innowacji w międzynarodowych koncernach. Były egzaminator w Europejskim Urzędzie Patentowym.
Obecnie odbywa polską aplikację rzecznikowską oraz przygotowuje się do egzaminu głównego – European Qualifying Examination (EQE) – przed Europejskim Urzędem Patentowym.
piotr.cywinski@fjw.pl |
Aplikantka rzecznikowska
Junior Associate
Absolwentka studiów na kierunkach Chemia oraz Biotechnologia, które ukończyła w 2016 roku ze stopniem magistra chemii. Pracę doktorską z zakresu chemii organicznej zrealizowała w Centrum Badań Molekularnych i Makromolekularnych (CBMiM) Polskiej Akademii Nauk w Łodzi, uzyskując w 2020 roku stopień naukowy doktora nauk ścisłych i przyrodniczych w dyscyplinie nauk chemicznych. Współautorka międzynarodowych publikacji naukowych i doniesień konferencyjnych.
Szczególną uwagę poświęca sprawom dotyczącym ochrony innowacyjnych rozwiązań z dziedzin nauk przyrodniczych w tym biotechnologii, biologii, chemii, medycyny, farmacji, jak również mechaniki. Obecnie odbywa polską aplikację rzecznikowską oraz przygotowuje się do egzaminu European Qualifying Examination (EQE) przed Europejskim Urzędem Patentowym.
Współpracuje głównie z łódzkim biurem kancelarii.
t:+48 789 474 414 | e:aleksandra.jasiak@fjw.pl |
Asystentka prawna
Absolwentka studiów magisterskich na kierunku filologia koreańska w Instytucie Etnolingwistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Dwukrotna stypendystka stypendium rektora UAM dla najlepszych studentów. Uczestniczyła w wymianie uniwersyteckiej na Hankuk University of Foreign Studies w Korei Południowej. Obecnie studiuje na V roku prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Posługuje się językiem angielskim oraz koreańskim. Współpracuje z biurem kancelarii w Poznaniu.
agnieszka.jedrzejczak@fjw.pl |
Prawnik, aplikant rzecznikowski
Junior Associate
Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Kilkukrotnie nagradzany stypendium rektora UAM dla najlepszych studentów. Doświadczenie zdobywał w kancelariach zajmujących się prawną obsługą produkcji filmowych.
Laureat IP Challenge 2020, finalista Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Postępowaniu Cywilnym 2022 i zwycięzca konkursu ITelect 2022. Występował na wielu ogólnopolskich konferencjach naukowych poświęconych problematyce prawa autorskiego i prawa kontraktowego.
Włada biegle językiem angielskim. Współpracuje z poznańskim biurem kancelarii.
Asystent prawny
Student V roku prawa na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Kilkukrotnie nagradzany stypendium Rektora UŁa dla najlepszych studentów.
Doświadczenie zdobywał w warszawskich kancelariach zajmujących się głównie prawem handlowym i podatkowym. Prelegent na jednej z ogólnopolskich konferencji naukowych poświęconej prawu autorskiemu.
Włada biegle językiem angielskim. Współpracuje z biurem kancelarii w Warszawie.
Asystent prawny
Absolwent prawa europejskiego na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Współzałożyciel Koła Naukowego IP, Tech & Data Protection WPiA UAM, rozwijał się poprzez współpracę z artystami i designerami europejskiej i światowej sceny muzycznej, oraz twórcami gier o międzynarodowym zasięgu.
Posiada wiedzę z zakresu programowania oraz obsługi sprzętów oświetleniowych i dźwiękowych w klubach i na koncertach, a także systemów monetyzacji i projektowania gier wideo.
Posługuje się biegle językiem angielskim, ze znajomością niemieckiego oraz hiszpańskiego. Współpracuje z poznańskim biurem kancelarii.
Prawnik, aplikant radcowski
Junior Associate
Aplikant radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu. Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Swoją pracę magisterską poświęcił zagadnieniu relacji między markami a znakami towarowymi.
Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w programie zwalczania naruszeń praw własności intelektualnej jednej z wiodących europejskich platform e-commerce. Posiada także doświadczenie w zakresie rejestracji znaków towarowych.
Posługuje się językiem angielskim. Współpracuje z biurem kancelarii w Poznaniu.
Asystentka administracji
Chief Diversity Officer (CDO)
Studentka studiów magisterskich na kierunku zarządzania na Uniwersytecie WSB Merito w Poznaniu. Absolwentka studiów licencjackich na kierunku administracja na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracę dyplomową poświęciła tematyce Równouprawnienia kobiet. Odpowiedzialna za oprawę graficzną i social-media II Ogólnopolskiej Konferencji z cyklu Prawo dla przedsiębiorców – Wsparcie państwa na rzecz MŚP.
Posiada doświadczenie z zakresu administracji biurowej, wsparcia asystenckiego rzecznika patentowego oraz grafiki komputerowej. Wspiera kancelarię w działaniach działu HR oraz pracach administracyjnych.
Włada biegle językiem angielskim. Współpracuje z poznańskim biurem kancelarii.
Asystentka administracji
IP Administratorka
Odpowiedzialna za wsparcie administracji kancelarii oraz obsługę biura w Poznaniu.
Studentka studiów dziennych pierwszego stopnia w zakresie ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.
Asystentka prawna, prawniczka
Absolwentka prawa na Uniwersytecie Łódzkim.
W pracy magisterskiej zajmowała się tematyką podobieństwa znaków towarowych w świetle orzecznictwa TSUE. Kilkukrotnie nagradzana stypendium Rektora Uniwersytetu Łódzkiego dla najlepszych studentów
Doświadczenie zdobywała w łódzkiej kancelarii adwokackiej, zajmującej się głównie sprawami cywilnymi. Była wolontariuszką w studenckiej poradni prawnej – Klinice Prawa Uniwersytetu Łódzkiego.
Włada biegle językiem angielskim. Współpracuje z biurem kancelarii w Łodzi.
magda.klimek@fjw.pl |
Radczyni prawna, prawniczka
Associate
Specjalizuje się w ochronie własności intelektualnej, ze szczególnym uwzględnieniem znaków towarowych i praw autorskich. Doświadczenie zdobywała w kancelariach zajmujących się prawem własności intelektualnej oraz jako Ekspert w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej. W Kancelarii kompleksowo zajmuje się prawną ochroną marki: od badań zdolności rejestrowej, przez zgłaszanie znaków towarowych, prowadzenie sprzeciwów i sporów o naruszenia praw do marki. Reprezentuje Klientów w postępowaniach przed sądami administracyjnymi i cywilnymi, a także w negocjacjach ugodowych z konkurentami.
Ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także kurs zarządzania własnością intelektualną i kurs zbiorowego zarządzania prawami autorskimi i prawami pokrewnymi prowadzone przez Światową Organizację Własności Intelektualnej.
Posługuje się językiem angielskim. Związana z warszawskim biurem kancelarii.
Asystent administracji
Na co dzień zajmuję się wsparciem zespołu administracyjnego oraz obsługą biura w Łodzi. Pomagam również w kwestiach rozliczeniowych kancelarii.
Aplikantka rzecznikowska, inżynierka mechatroniki, EQE Candidate
Junior Associate
Ukończyła Wojskową Akademię Techniczną ze stopniem inżyniera ze specjalizacją – automatyka i sterowanie oraz magistra inżyniera ze specjalizacją systemy optoelektroniczne.
Od 2018 roku wiązana z ochroną własności intelektualnej. Specjalizuje się ochronie rozwiązań technicznych z zakresu mechatroniki, optoelektroniki, a zwłaszcza światłowodów i czujników optoelektronicznych. Posiada doświadczenie w pracy przy projektach badawczo-rozwojowych, a także w pracy nad badaniami zdolności i czystości patentowej oraz badaniach stanu techniki.
Obecnie przygotowuje się do egzaminu kwalifikacyjnego na polskiego rzecznika patentowego przed PIRP oraz jest w trakcie zdawania egzaminu głównego – European Qualifying Examination (EQE) – przed Europejskim Urzędem Patentowym. Współpracuje głównie z łódzkim biurem kancelarii Fert Jakubiak Wróblewski rzecznicy patentowi.
Asystentka prawna
Studentka V roku prawa na Uniwersytecie Gdańskim. Członkini koła naukowego Prawa własności intelektualnej oraz Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Poland. Posiada doświadczenie w wystąpieniach podczas symulowanych obrad Organizacji Narodów Zjednoczonych.
Na co dzień zajmuje się bieżącym wsparciem kancelarii.
Biegle włada językiem angielskim. Współpracuje z biurem kancelarii w Poznaniu.
Prawniczka
Absolwentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W ramach programu Erasmus uczestniczyła w wymianie studenckiej na FACO Paris we Francji. W 2021 uzyskała dyplom Master Droit des Affaires Francais et International (DAFI) na Uniwersytecie w Orleanie we Francji.
Zdobywała doświadczenie zawodowe w EUIPO w Hiszpanii, Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu i renomowanej kancelarii w Hiszpanii.
Jest doktorantką na Akademii Leona Koźmińskiego, gdzie przygotowuje pracę doktorską z dziedziny znaków towarowych.
Biegle posługuje się językiem angielskim i francuskim.
Asystent prawny
Student IV roku prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Członek koła naukowego Prawa Własności Intelektualnej, przygotowuje pracę magisterską z prawa autorskiego.
Na co dzień zajmuje się bieżącym wsparciem kancelarii.
Włada biegle językiem angielskim i niemieckim.
Rzeczniczka patentowa, radczyni prawna, prawniczka
Ukończyła Wydział Prawa Uniwersytetu Łódzkiego. Jest także absolwentką studiów podyplomowych Corporate Governance, Risk and Compliance Management organizowanych przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie.
Specjalizuje się w zakresie polskiego i unijnego prawa własności intelektualnej. Doradza klientom w sprawach ochrony marki i designu, w sprawach spornych oraz w zakresie umów.
Posiada także doświadczenie w prowadzeniu spraw oraz doradztwa z zakresu prawa autorskiego, własności przemysłowej, nieuczciwej konkurencji, prawa reklamy, dóbr osobistych, ochrony know-how, transferu technologii, handlu elektronicznego (e-commerce), prawa konsumenckiego, danych osobowych, produktów regulowanych czy spraw korporacyjnych.
Współpracuje głównie z łódzkim biurem kancelarii Fert Jakubiak Wróblewski rzecznicy patentowi.
Rzeczniczka patentowa, zawodowa pełnomocniczka EUIPO, prawniczka
Partnerka
Specjalistka w zakresie ochrony znaków towarowych i wzorów przemysłowych, sprawna negocjatorka i strateg.
W swojej praktyce skupia się na tworzeniu strategii ochrony praw własności przemysłowej i ich wdrażaniu, co obejmuje między innymi badania i zgłoszenia, reprezentację w sporach przed urzędami i prowadzenie negocjacji z tym związanych, jak również zarządzanie obszernymi portfolio praw.
Pasjonatka tworzenia nowych, odpowiadających potrzebom klientów usług z zakresu IP oraz opracowywania procedur mających na celu poprawę jakości usług.
Posiada doświadczenie w obsłudze IP podmiotów z różnych branż, w tym branży produktów dziecięcych, meblarskiej, żywnościowej i zbrojeniowej.
Ekspert-arbiter sądu polubownego przy Międzynarodowych Targach Poznańskich.
Ukończyła Wydział Prawa Uniwersytetu Łódzkiego. Zwyciężczyni konkursu UOKiK na najlepszą pracę magisterską z zakresu ochrony konsumentów oraz zdobywczyni II miejsca w konkursie Wolters Kluwer Polska sp. z o.o. i „Przeglądu Prawa Handlowego” na prace magisterskie z dziedziny prawa handlowego.
Zarządza biurem kancelarii w Poznaniu.
Obecnie pełni również funkcje wykładowcy na kierunku studiów podyplomowych LLM „Prawo nowych technologii” na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu.