Szukać, czy znajdować? IPRally

Szukać, czy znajdować? IPRally

Nowe narzędzie wspomagające poszukiwania patentowe – baza patentowa IPRally

Inteligentna baza patentowa, która myśli niemal jak specjalista od patentów. Niezwykle szybka i efektywna a przy tym dająca się w pełni kontrolować użytkownikowi. IPRally, której działanie opiera się na zastosowaniu sieci neuronowych, jest najnowszą bazą patentową, która stała się naszym partnerem technologicznym z początkiem października 2021 r. IPRally, będzie wspierać naszych rzeczników patentowych w poszukiwaniach – obok stosowanych już przez nas narzędzi: LexisNexis TotalPatent One i Clerivate Darts-ip

Jak to działa?

Klasyczne poszukiwanie w bazie patentowej opiera się przede wszystkim o słowa kluczowe. Polega ono na zgromadzeniu puli określeń oraz określeń im synonimicznych najlepiej opisujących dane rozwiązanie. Wyszukiwanie w bazie patentowej IPRally jest natomiast oparte o budowanie prostego wykresu zależnych od siebie określeń, które definiują istotę rozwiązania przez nas badanego. Przykładowo, definiując hulajnogę wyróżnimy w niej: korpus, w którego skład wchodzi kolumna kierownicy, oraz błotnik. Tę definicję na wykresie przedstawilibyśmy mniej więcej tak:

IPRally
https://www.iprally.com/our-patent-search-tool-explained

Świetnie, tym sposobem mamy gotowe zapytanie. A co jeśli, po przejrzeniu pierwszych kilkunastu wyników okaże się, że nasze zapytanie jest zbyt ogólne, ponieważ nie doprecyzowaliśmy sposobu połączenia kolumny kierownicy z podestem, które jest kluczowe dla badanego rozwiązania? Nic prostszego – wystarczy dodać ten element do wykresu:

IPRally
https://www.iprally.com/our-patent-search-tool-explained

To nie wszystko! Gdy pośród wyników wyszukiwania znajdą się takie, które niemal bezbłędnie odpowiadają rozwiązaniu zdefiniowanemu na wykresie, możemy dodać je do ulubionych dokumentów a następnie skorzystać z funkcji „zoom to favourites”, dzięki której wyniki kolejnego wyszukiwania będą jak najbardziej zbliżone do określonego przez nas najbliższego stanu techniki.

To innowacyjne podejście do wyszukiwania jest inspirowane metodą postrzegania danego rozwiązania przez rzeczników patentowych i urzędowych egzaminatorów – widzą oni istotę rozwiązania technicznego, czyli sposób, w jaki rozwiązuje on zadany problem techniczny. Zastosowana najnowocześniejsza sieć neuronowa, z pomocą budowanych wykresów, uczy się myśleć jak specjalista od patentów. 

Nowe możliwości dzięki IPRally

Dzięki temu, że baza patentowa IPRally obejmuje około 85 milionów publikacji patentowych a jej zasoby są na bieżąco zwiększane i weryfikowane, minimalizowane jest ryzyko pominięcia relewantnego dokumentu podczas poszukiwań. Poszukiwanie z jej pomocą jest nie tylko szybsze i wydajniejsze ale także, przy odpowiedniej kontroli użytkownika, gwarantuje niezrównaną dokładność. 

Oprogramowanie IPRally stosowane jest na całym świecie, a zaufali mu m.in. ABB Group, Dolby Digital czy Nvidia. My również wiele obiecujemy sobie po tej współpracy.

Może Cię też zainteresować:

Dlaczego udzielenie patentu trwa tak długo?

Monitoring patentowy – dlaczego jest tak ważny?

Opatentowanie drogi na Księżyc – czy można opatentować drogę na Księżyc?

Tags: