Tarcza patentowa

Tarcza patentowa

Pandemia koronawirusa dotknęła nas wszystkich w różnoraki sposób. Część osób potrzebuje pomocy, inni natomiast taką pomoc chcą zaoferować. Przedsiębiorcy, pokrzywdzeni przez pandemię, mogą korzystać z różnych form pomocy w ramach tarczy antykryzysowej. Sekcje Praktyków Prawa Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie przeprowadziły wideokonferencję „TARCZA ADWOKACKA” dla przedsiębiorców.

A czy ktoś zaproponował tarczę dla osób, które chcą pomóc w sytuacji, gdy brakuje chociażby sprzętu medycznego i które tworzą te brakujące materiały na własną rękę, ale swoimi działaniami mogą naruszać prawa innych podmiotów? Nie? To najwyższy czas, żeby ktoś zaoferował takim osobom odpowiednią pomoc. Taką pomocą może być nasz nowy projekt – TARCZA PATENTOWA (tutaj fanfary, okrzyki, brawa, piski i wiski).

Aby osoby kreatywne mogły robić to, co potrafią najlepiej

Nasz projekt jest skierowany do podmiotów angażujących się we własnoręczną produkcję sprzętu dla służby zdrowia oraz innych osób potrzebujących środków ochrony osobistej. Czasem taka produkcja nie jest własnoręczna, ale z wykorzystaniem drukarek 3D.

Często może być tak, że osoby chcące pomagać innym, mogą tworzyć takie akcesoria nawet mając świadomość, że stworzenie takiego materiału może naruszać prawa innych osób. Mogą jednak też zdarzyć się przypadki, gdzie obawa przed naruszeniem praw innych osób, może powstrzymywać kreatywnych ludzi przed podjęciem działania. NIE CHCEMY TEGO.

Celem Tarczy Patentowej będzie danie poczucia bezpieczeństwa osobom, które chcą się angażować w pracę twórczą, która może wspomóc szpitale, ale i prowadzić do ratowania zdrowia lub nawet życia. Jeżeli osoby twórcze będą zastanawiać się, czy ich rozwiązanie może naruszać prawa innych osób – niech skierują do nas swoje zapytanie.

Macie wątpliwości? Nie czekajcie – piszcie do nas!

Gdy otrzymamy opis konkretnego działania, będziemy mogli zająć się oceną, czy dane rozwiązanie rzeczywiście może naruszać prawa innych osób. Odciążymy w ten sposób kreatywne głowy, które będą mogły skupić się na procesie twórczym i tworzeniu, a nie ewentualnych prawnych konsekwencjach swoich działań.

Jeżeli przedstawione rozwiązanie będzie zdecydowanie nierekomendowane z perspektywy ryzyka naruszenia praw osób trzech, osoba kreatywna dostanie od nas taką informację  w formie nieodpłatnej porady prawnej. Jeżeli natomiast dana osoba kreatywna zgłosi się do nas, gdy już ktoś wytoczył jej spór o naruszenie praw własności intelektualnej poprzez stworzone na własną rękę rozwiązanie – zobowiążemy się do reprezentowania takiej osoby w przypadku sporu toczącego się w Polsce. Również nieodpłatnie.

Ochrona dla twórców

Czy po tym co przeczytaliście Tarcza Patentowa brzmi zachęcająco? Czy, jeżeli ten post przeczytały osoby kreatywne, tworzące akcesoria do szpitali, będziecie czuli się bezpieczniej i mieli większą swobodę twórczą? Jeżeli tak, to bardzo nas to cieszy i pamiętajcie. Wy – kreatywni twórcy, będący teraz ratownikami m. in. dla szpitali – też będziecie mieli swoją ochronę. Też będziecie mieli swoją Tarczę!